PARAPETY

Venkovní parapety

Plastový parapet

Parapet s homogenním jádrem a tvrdým, nárazu-odolným venkovním pláštěm = vysoká kvalita a odolnost. Jejich lesklý povrch Vám zaručuje perfektní čistící povrch. Díky jejich ko-extrudovanému plášti jsou chráněny na 100% před vlyvem UV.

Tažené (extrudované) parapety

- jsou vysoce kvalitní a elegantní parapety. Vyrábějí se z hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled.

Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Hodí se jak k dřevěnným eurooknům tak i k plastovým oknům.

Povrch ohýbaného hliníkového parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.

Ohýbaný hliníkový parapet

- je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu. Plně jej nahrazuje nejen esteticky ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností.

Povrch ohýbaného hliníkového parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.

Pozinkový parapet

- je ekonomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů.

Vnitřní parapety

Dřevotřískové parapety

Základem parapetní desky je nosič, který se vyrábí z 16 mm voděodolné DTD desky. Předností parapetu je, že základní nosná deska je silná 16 mm, ale nos parapetu je zesílen a vyrábí se z 25 mm DTD. Tento profil je již řadu let osvědčen a zlepšuje tvarovou stabilitu a tuhost celého výrobku.

Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát CPL/HPL, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě. Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám.

DTD Parapety nabízíme ve 14 základních dekorech. Díky této široké kolekci, která obsahuje UNI barvy (bílá, šedá) i imitace kamene a masivu, se dají dobře sladit s interiérem a okny Vašeho domova.

Plastové parapety

- snadná údržba a montáž
- estetika a luxusní vzhled
- stálobarevnost a odolnost proti UV záření
- odolnost vůči povrchovým poškozením
- omyvatelnost a odolnost vůči vlhku
- odolný vůči plísním a houbám
- dlouhá životnost
- recyklovatelnost
- samozhášivost
- tepelný a zvukový izolant
- volba mezi šířkami od 155 do 600 mm
- příznivá cena

 
©1995-2022 Milan Řehák - SANREMI developed by o-design